Tabăra de pictură de la Vama

Miercuri 06 Noiembrie 2019  - Sambata 30 Noiembrie 2019

Locație: Muzeul de Istorie

Miercuri, 6 noiembrie 2019, ora 13, la Muzeul de Istorie Suceava, va avea loc vernisajul expoziţiei internaţionale de pictură, realizată în Tabăra de la Vama.

Vor fi expuse 26 de lucrări aparţinând celor 13 artişti plastici participanţi: Sorin Dumitru Baciu, Niculai Moroşan şi Viorica-Ana Moruz (Suceava), Dumitru D. Bostan, Ştefan Potop şi Lucian Tudorache (Neamţ), Mihail Gavril (Bucureşti),Dumitru Macovei (Bacău), Bianca Mihai Blaga şi Alina Blanca Pop (Cluj),Simona Pascale (Galaţi), Ilyasova Alfia Rinadovna (Tatarstan) şi Liviu Suhar (Iaşi).

Organizatorii Taberei de pictură de la Vama sunt Consiliul Judeţean Suceava şi Muzeul Bucovinei, în parteneriat cu Uniunea Artiştilor Plastici din România – Filiala Suceava.

Expoziţia va fi deschisă vizitatorilor în perioada 6 -30 noiembrie 2019.

20191104 tp