70 de ani de aniversare de la proclamarea Republicii Populare Chineze

Vineri 14 Februarie 2020  - Vineri 14 Februarie 2020

Locație: Muzeul de Istorie

Vineri,14 februarie 2020, la Muzeul de Istorie, ora 12, va avea loc, vernisajul Expoziției internaționale de fotografie - 70 de ani de aniversare de la proclamarea Republicii Populare Chineze.

Expoziția este organizată de Biroul de Informații al Consiliului de Stat al Chinei, Ambasada Republicii Populare Chineze în România și Casa Româno-Chineză Suceava.

Expoziția are la bază 3 subiecte: ”Poporul chinez se ridică”, ”Briza de primăvară a reformei” ”Pășiți încurajator și întreprinzător în noua eră” și prezintă o selecție de aproximativ 70 de fotografii care reflectă istoria și realizările Chinei în domenii precum tehnologia, turismul, cultura, ştiinţa, politica şi diplomaţia.

20200210 70a